Články, odkazy PPP

Články, odkazy PPP

Papežová, Gricová (roz. Hanusová): Poruchy příjmu potravy – příručka pro pomáhající profese
Pro učitele jsme připravili příručku pro praxi s postupy, co dělat, když student /studentka trpí poruchou příjmu potravy, jak ve škole rozpoznat známky onemocnění, co je v kompetenci školy, jaké jsou možnosti spolupráce s rodinou a odborníky a další praktické informace.
 
Brožura Educator Toolkit nejen pro pedagogy o poruchách příjmu potravy doporučená Academy For Eating Disorders.
On-line ke stažení na stránkách National Eating Disorders Association (NEDA)  (anglicky) ZDE
 
Webový portál o poruchách příjmu potravy, jejich léčbě a prevenci. Naleznete zde články odborníků na poruchy příjmu potravy, kontakty na léčbu, rubriku pro učitele a rodiče.
Portál vytvořen E-clinic, z.ú. ve spolupráci s Centrem sociálních služeb Praha, oddělením Pražské centrum primární prevence. Podpořeno grantem z Norska.
E-clinic je nezisková organizace s dlouholetými zkušenostmi v oblasti léčby a prevence poruch příjmu potravy a komorbidních onemocnění, zakladatelkou je Prof. MUDr. Hana Papežová, CSc. 
E-clinic dále realizuje programy podpory duševního zdraví dětí 1. stupně ZŠ (vzdělávání učitelů), které jsou rozšířeny ve více než 30 zemích světa a jejich efektivita opakovaně evaluována. Na pilotním ověření programu Zipyho kamarádi v ČR jsme spolupracovali v Pražském centru primární prevence. Dále jsme přinesli navazující metodiku pro starší děti, Jablíkovi kamarádi. O programech i naší studii se dočtete na webu www.zipyhokamaradi.cz
 
Portál o poruchách příjmu potravy s odbornou garancí, informace, kontakty na léčbu.
Portál vede Mgr. Jan Kulhánek, klinický psycholog, odborník, který se problematice poruch příjmu potravy dlouhodobě věnuje.
 
 
Publikace online - rubrika na našich stránkách, která obsahuje přehled volně dostupných publikací k RCH a souvisejícím tématům.

Knihovna - rubrika na našich stránkách, která obsahuje anotace na literaturu k RCH a souvisejícím tématům.