Blízké vztahy bez násilí - školení pro lektory

Blízké vztahy bez násilí - školení pro lektory

Středa, 10. 4. 2024 at 9:00 - 14:30

Skautský institut, z. s., Staroměstské náměstí 4/1, Praha 1

Semináře, přednášky, workshopy

SOFA (dříve ČOSIV) zve na školení pro lektory v preventivním programu Blízké vztahy bez násilí, který je určen pro pedagogické i nepedagogické pracovníky, kteří pracují s teenagery.

Anotace:
Násilí ve vztazích je poměrně časté a objevuje se od prvních partnerských vztahů. Proto je důležitá prevence. Teenagery je třeba učit, co násilí ve vztazích vlastně znamená, co dělat, pokud mu je někdo vystaven nebo jak poznat, že se ho dotyčný sám dopouští.

Zároveň je důležité přiblížit jim principy navazování a udržování zdravých vztahů s partnery. Právě tomuto se věnuje školení určené pro lektory preventivního programu, které učí pedagogické i nepedagogické pracovníky, jak o tomto nelehkém tématu s teenagery ve věku 13–19 let mluvit a předat jim klíčové dovednosti. Pilířem programu je osvědčená, pro české prostředí adaptovaná metodika a osvětový film „Všude dobře, doma nejlíp?“, který problematiku mladým lidem poutavě představuje.

Intenzivní trénink v rozsahu šesti vyučovacích hodin poskytne účastníkům komplexní informace o násilí ve vztazích, a představí metodiku, jak pracovat s filmem. Osvojí si principy efektivního vedení programu na školách i v mimoškolních zařízení. Naučí se poskytovat teenagerům bezpečný prostor, ve kterém se budou moci žáci svěřit a trénovat kompetence k řešení problematických situací.

Více informací a přihlášení na stránkách SOFA ZDE