Webinář "Vývojové úkoly a potřeby dětského věku v sociální práci s rodinou"

Webinář "Vývojové úkoly a potřeby dětského věku v sociální práci s rodinou"

úterý, 26. 10. 2021 at 8:30 - 13:30

-

Webináře

Vzdělávací agentura EDUPOL zve na webinář "Vývojové úkoly a potřeby dětského věku v sociální práci s rodinou".

Z programu:
1. Vývojové potřeby dětského věku, základní přístupy, rizika zdravého psychického vývoje dítěte, sociální práce s rodinou.
2. Psychosexuální vývoj dítěte optikou psychoanalýzy - psychoanalytický pohled na jednotlivé milníky vývoje dětské psychiky, role rodičů v naplňování potřeb dětí, možnosti a limity zásahu sociálního pracovníka.
3. Behaviorální a kognitivní pohled na vývoj dětské psychiky, role rodičů v procesu učení, pozitivní a negativní zpevňování, interakce chování s odměnami a tresty, přínosy a limity KBT přístupu k vývojovým potřebám dětského věku.
4. Přístupy k vývoji dětské psychiky - Pohled na lidskou psychiku a její formování v průběhu dětství, humanistický přístup k lidským potřebám, možnosti podpory rodičů v naplňování vývojových potřeb dětí.
5. Vývojové úkoly a potřeby dětského věku v praxi sociální práce - shrnutí předcházejících témat, metodou focus group hledání dalších zdrojů pro podporu rodiny ze strany sociálního pracovníka, podpora ochoty k multidisciplinární spolupráci při řešení situací ohrožujících zdravý psychický vývoj dítěte, rizika deprivace při nenaplnění formulovaných potřeb dětského věku, jejich prevence a řešení.
6. Diskuse a odpovědi na dotazy.

Více informací a přihlášení na stránkách agentury EDUPOL ZDE