Home Vzdělávání Aktuální vzdělávací akce Podrobnosti - Informační seminář k výukové metodě Persona Dolls
wellness centrum san antonio cialis koupit Patio drogy metairie la

Tisk

Akce 

Název akce:
Informační seminář k výukové metodě Persona Dolls
Datum konání:
29.08.2017 12.30 h - 17.00 h
Místo konání:
Langhans - Centrum Člověka v tísni - Praha 1 , Vodičkova 37
Kategorie:
Přednášky,semináře, konference

Popis

Varianty - vzdělávací program společnosti Člověk v tísni zve na Informační seminář k výukové metodě Persona Dolls, který je určen pro všechny zájemce o práci s metodou Persona Dolls – rodiče, pedagogy i odbornou veřejnost a je zdarma.

O metodě:
Persona Dolls jsou panenky s osobností a příběhem. Jedná se o metodu, která pomáhá učitelkám a učitelům mluvit s dětmi o tématech, která se špatně vysvětlují. Persona Dolls nás učí reagovat na předsudky a podporovat tak naplňování průřezových témat a klíčových kompetencí RVP. Panenky fungují jako prostředníci mezi učitelkami a dětmi i mezi dětmi navzájem, pomáhají dětem mluvit o sobě a bránit se, když se jim někdo posmívá – např. kvůli odlišnosti, ekonomické nerovnosti nebo odlišném mateřském jazyku.

Na semináři se konkrétně seznámíte s cíly metody, jak lze metodu začlenit do práce s dětmi a do fungování běžného dne školky. Součástí programu budou i aktivity pro práci s předsudky. Představíme vám také příklady dobré praxe z konkrétních MŠ, jaká témata pomůže metoda při práci s dětmi rozvíjet a jak na metodu reagují rodiče.

 

Více informací a přihlášení na stránkách programu Varianty ZDE

Banner