Home Vzdělávání Aktuální vzdělávací akce Podrobnosti - Vzdělávací program "Společné bourání bariér"
wellness centrum san antonio cialis koupit Patio drogy metairie la

Tisk

Akce 

Název akce:
Vzdělávací program "Společné bourání bariér"
Datum konání:
29.08.2017 - 31.08.2017 
Místo konání:
Hotel Rytířsko - Rytířsko , Rytířsko 156
Kategorie:
Přednášky,semináře, konference

Popis

Národní institut pro další vzdělávání zve na celostátní vzdělávací program "Společné bourání bariér", který je určen pedagogům ZŠ, pedagogům - metodikům prevence, pedagogům - vedoucím zájmových kroužků a klubů, výchovným poradcům, speciálním pedagogům, vychovatelům školských zařízení, pedagogům volného času, asistentům pedagoga, psychologům.

Popis programu:
Program nabídne účastníkům témata ke zkvalitnění SPOLEČNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ.
(Program lze hradit ze šablony II/2.1 e)
Scénář programu je zaměřen na podporu získávání kompetencí v oblasti inkluze, zejména pro práci s heterogenním kolektivem žáků s důrazem na žáky s SVP.

Program probíhá formou interaktivního pobytového třídenního kurzu rozčleněného do čtyř dílen (4 hodinových) sebe vzájemně doplňujících. Účastníci se ve všech dílnách vystřídají. Budou formou praktického, zážitkového a současně velmi osobního setkání seznámeni s rozmanitými přístupy, podporujícími porozumění tématu inkluze, společné vzdělávání. Každý se učíme jinak. Jinak prožíváme, máme jinou životní zkušenost, různou dynamiku paměti, strukturu myšlení, mechanismy rozhodování, atd. Ve škole jde o to, jak zasadit individuální učení každého jednotlivce do kolektivně organizovaného vyučování tak, aby jedno druhému nepřekáželo a v nejlepším případě se podporovalo. A brání v tom překvapivě překážky, které vytváříme jen v našich hlavách. My je často nepovažujeme za překážky, ale za danost, systém, efektivní organizační formu. Pojďme se společně nad těmito bariérami zamyslet.

Více informací a přihlášení na stránkách NIDV ZDE

Banner