Home Vzdělávání Aktuální vzdělávací akce Podrobnosti - Kazuistický seminář s lekcemi pro žáky-prevence RCH
wellness centrum san antonio cialis koupit Patio drogy metairie la

Tisk

Akce 

Název akce:
Kazuistický seminář s lekcemi pro žáky-prevence RCH
Datum konání:
11.11.2019 12.00 h - 17.00 h
Místo konání:
Langhans - Centrum Člověka v tísni - Praha 1 , Vodičkova 37
Kategorie:
Přednášky,semináře, konference

Popis

Varianty - Vzdělávací program společnosti Člověk v tísni zvou na KAZUISTICKÝ SEMINÁŘ S LEKCEMI PRO ŽÁKY – PREVENCE RIZIKOVÉHO CHOVÁNÍ (PŘEDSUDKY A ŠIKANA), který je určen pro pedagogy ZŠ.

Seminář je zaměřený především na práci s třídním klimatem v heterogenním kolektivu a na práci s předsudky. Na příkladu dvou kazuistik vycházejících z praxe metodiků prevence si ukážeme, jak se vzájemně mohou podporovat a doplňovat i „dobře myšlené“ předsudky s šikanou. Na daných situacích z kazuistik si více přiblížíme mechanismus a příčinu předsudků a pojmenujeme možnosti prevence šikany založené na jakýchkoliv předsudcích, či odlišnosti. Představíme účinné metody pro prevenci předsudků. Na příkladu lekcí, které lze využít ve výuce pro žáky od 2. stupně a střední školy, si dále názorně ukážeme příklady toho, jak zpracovávat aktuální témata, jak začlenit do výuky prevenci extremismu a jak to vše souvisí s rozvojem odpovědnosti a občanské společnosti. V rámci semináře budou představeny materiály, které lze využít pro tvorbu dalších lekcí. Postupy pro zpracování kazuistik vznikaly ve spolupráci s Jules a Jim, z. ú.

* Jaké jsou efektivní metody a postupy pro prevenci rizikového chování v oblasti předsudků, xenofobie a rasismu?
* Jak souvisí předsudky s šikanou a co s tím?
* Jak souvisí školní prevence rizikového chování s rozvojem občanské společnosti? Jak začlenit aktuální témata do výuky?

Více informací a přihlášení na stránkách programu Varianty ZDE

 

Banner