Home Vzdělávání Aktuální vzdělávací akce Podrobnosti - Konference EVVO pro učitele ZŠ a SŠ - Učíme se rádi
wellness centrum san antonio cialis koupit Patio drogy metairie la

Tisk

Akce 

Název akce:
Konference EVVO pro učitele ZŠ a SŠ - Učíme se rádi
Datum konání:
24.10.2019 08.30 h - 16.00 h
Místo konání:
Toulcův dvůr, z.s. - Praha 10 - Hostivař , Kubatova 32/1
Kategorie:
Přednášky,semináře, konference

Popis

Tradiční podzimní EVVO setkání učitelů, tentokrát zaměřené na motivaci k učení - Učíme se rádi. Přednáška, workshopy, stánky s nabídkou pomůcek, literatury, programů atp. různých poskytovatelů environmentální výchovy.

Úvodní přednáška 9:15 – 10:45
VÝCHOVA A UČENÍ JAKO DOBRODRUŽSTVÍ
Učí se vaši žáci rádi? Přemýšlíte, jak je k učení vhodně motivovat? Hledáte inspiraci, jak výuku obohatit? Naši přednášející vám představí způsoby, kterými můžete proměnit výuku tak, aby byla zajímavá, objevná a napínavá pro vás i pro žáky. Ukáží vám, co může učitel dělat pro to, aby se ve třídě cítil dobře, a jaké k tomu potřebuje podmínky. Co se dá dělat proto, aby žáci i učitelé byli a učili (se) ve škole rádi.
Přednášející: Mgr. František Tichý, ředitel Gymnázia Přírodní škola a Mgr. Pavel Kraemer, Ph.D., Institut pro podporu inovativního vzdělávání, z.ú.

Workshopy 11:15 – 13:00 a 14:00 – 15:45
1. INTUITIVNÍ POHYBOVÉ HRY
Intuitivní pohybové hry přináší často opomíjené, ale důležité formativní prožitky, učí nás být přítomní tady a teď, ve svém těle a pocitech, rozvíjí vnímání rytmu a času, prostoru a lidí kolem nás. Mohou mít terapeutický efekt, protože pracují s našimi strachy, bloky a vnitřními konflikty. Dozvíme se (a vyzkoušíme si), jak intuitivní pedagogika podporuje osobnostní růst učitele, schopnost adekvátně reagovat v zátěžových situacích a nastolovat ve třídě bezpečnou atmosféru.
Lektor: Mgr. Pavel Kraemer, Ph.D., Institut pro podporu inovativního vzdělávání, z.ú.

2. UČÍME SE VENKU
Učení venku rozvíjí psychické i fyzické zdraví, pomáhá zlepšovat pozornost, vzdělávací výsledky, motivaci k učení i vztahy ve třídě. Objevíme, jak proměnit nejbližší okolí školy v laboratoř, ateliér, učebnu matematiky i dílnu. Ukážeme nápady a pomůcky do různých předmětů i ročníků.
Lektorka: Mgr. Justina Danišová, TEREZA, vzdělávací centrum, z.ú.

3. UČÍME SE RÁDI V PŘÍRODNÍ ŠKOLE
Studenti Gymnázia Přírodní škola vás seznámí s principy, na kterých je jejich škola vystavěna.  Představí způsob vytváření školního společenství, fungování žákovské samosprávy, dozvíte se, co pomáhá vytvořit dobrý kolektiv, a hlavně, co studenty k učení motivuje. Řeč bude i o rozsáhlých projektech, ve kterých se život školy přímo napojuje na život okolní společnosti.
Lektor: Mgr. František Tichý se studenty, Gymnázium Přírodní škola, o.p.s.

Více informací a přihlášení na stránkách Toulcův dvůr, z.s. ZDE

Banner