Home Vzdělávání Aktuální vzdělávací akce Podrobnosti - Seminář "První pomoc při školní šikaně a kyberšikaně"
wellness centrum san antonio cialis koupit Patio drogy metairie la

Tisk

Akce 

Název akce:
Seminář "První pomoc při školní šikaně a kyberšikaně"
Datum konání:
11.10.2018 09.00 h - 16.00 h
Místo konání:
Národní institut pro další vzdělávání - Praha 1 , Senovážné nám. 872/25
Kategorie:
Přednášky,semináře, konference

Popis

Národní institut pro další vzdělávání zve na dvoudenní seminář "První pomoc při školní šikaně a kyberšikaně", který je určen pro ředitele škol a školských zařízení, učitele 1.stupně ZŠ, učitele 2.stupně ZŠ, učitele gymnázií, učitele SOŠ a SOU, speciální pedagogy, učitele - metodiky prevence, psychology.

2. den semináře proběhne 1. listopadu 2018.

Anotace:

Dvoudenní seminář je zaměřený na problematiku šikany mezi žáky a na  šikanu žáků vůči učiteli. Základní metodické postupy v řešení obtížných situací  se naučí účastnici aplikovat ve školní praxi. První část je zaměřena na přípravu účastníků ve speciální teorii, zejména diferenciální diagnostice, na praxi v poznávání jednotlivých stadií a rozpoznání forem šikanování. V druhé části je probírána metodika první pomoci, osvětlena klasifikaci šesti scénářů a hlavní pozornost je věnována nácvikům:

a) Jedenácti kroků při řešení obyčejné počáteční šikany. Uvedená metoda patří do skupiny scénářů, které zvládne škola sama. Jde o základní přístup, jehož zvládnutí umožní pedagogům razantně a bezpečně zastavit většinu typů šikanování. Současně jeho zvládnutí napomůže porozumět dalším variantám první pomoci.

b) Krizového scénáře pro výbuch skupinového násilí. Základní kroky musí škola umět udělat sama, protože oběť je bezprostředně ohrožena na zdraví a později je většinou nemožné případ vyšetřit.

Podrobný program, další informace a přihlášení na stránkách NIDV ZDE

Banner