Webinář "Když mě dítě nevnímá"

Webinář "Když mě dítě nevnímá"

úterý, 2. 3. 2021 at 16:00 - 18:00

-

Webináře

Národní ústav pro autismus, z.ú. zve na webinář "Když mě dítě nevnímá".

Anotace:

Jedna z nejtěžších věcí, s nimiž se rodiče, ale i pedagogové malých dětí s PAS musejí vyrovnávat, je nízká reaktivita dítěte.
Mnoho rodičů uvádí, že ztratilo mateřskou sebedůvěru při snaze o navázání kontaktu se svým malým dítětem s autismem. Někteří rodiče a pedagogové uvádí, že jejich děti nestojí o společný kontakt, nemají zájem o nabízené hračky, ani o společnou hru s nimi. Někteří rodiče dokonce uvádějí, že je jejich dítě úplně ignoruje, odmítá, nechodí se k nim utěšit a nechce s nimi sdílet své zájmy. Pro rodiče je to velmi bolestivé, frustrující a matoucí. Často obviňují sami sebe. Mají pocit, že něco zanedbali, že jim chybí rodičovská dovednost, která by chování jejich dítěte změnila. Příčina však tkví v autismu a v jeho odlišném vnímání a myšlení, ne v rodičích samotných. Běžné interakce, tj. postupy, které volíme standardně pro navázání kontaktu s dítětem, mohou být zpočátku u dítěte s PAS ignorovány. V rámci semináře si povíme, jaké postupy volit, abychom tyto děti zaujali a získali jejich pozornost.

Více informací a přihlášení na stránkách NAUTIS (Národní ústav pro autismus, z.ú.)  ZDE